Lista aktualności Lista aktualności

„Polskie lasy w hołdzie niepodległej”

W dniu 09.11.2018 r. przedstawiciele Nadleśnictwa Myszyniec uczestniczyli w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zalasiu.

Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia. Odegrane przez uczniów sceny historyczne przeniosły nas do roku 1918, a recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne przywołały ducha narodu z dawnych czasów.

My, pierwsza brygada, strzelecka gromada, Na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos. Fragment pieśni "Legiony"

Szczególnie widowiskowy był taniec z flagami uczniów klasy I w akompaniamencie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Przygotowana uroczystość podsumowała dotychczas zrealizowane działania edukacyjnych prowadzone w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”, który został objęty patronatem honorowym Nadleśniczego Nadleśnictwa Myszyniec P. Marka Dzieżyka.  

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Polskie lasy w hołdzie niepodległej”, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łyse. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić bohaterów walczących o niepodległość Polski, wykorzystując motyw środowiska leśnego. Poradzili sobie doskonale. Najlepsze prace nagrodzono. Fundatorem nagród był Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec.

Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, To jest ta mała najbliższa ojczyzna, Miasto miasteczko wieś, Ulica dom podwórko, Pierwsza miłość, Las na horyzoncie (…) „Oblicza ojczyzny” T. Różewicz

Serdecznie dziękujemy nauczycielom szkół położonych na terenie Nadleśnictwa Myszyniec za zaproszenia do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.