Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na dorocznym święcie podbierania miodu 42 Miodobranie Kurpiowskie – 25.08.2019

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie, miała miejsce największa w północno-wschodniej Polsce impreza folklorystyczna, czyli Miodobranie Kurpiowskie. Wśród licznych stoisk 42-giej edycji Miodobrania Kurpiowskiego znalazło się stoisko edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Myszyniec.

Mimo licznych atrakcji na święcie miodu, leśne stoisko przyciągało tłumy gości z różnych stron świata chcących poszerzać swoją wiedzę przyrodniczo-leśną lub po prostu miło spędzić czas z leśnikami.

Można było własnoręcznie wykonać leśne podkładki pod kubki i malować ozdobne brzozowe krążki. Sprawdzić wiedzę przyrodniczą w licznych konkursach z kołem fortuny, rzucaniem kostką lub losowaniem rymowanek. Dowiedzieć się ciekawych rzeczy zapoznając się z zielnikami roślin leśnych, zbiorami owadów i szyszek, czy też specjalnie przygotowanych plansz i folderów.

Wśród plansz tematycznych, stworzonych przez Lasy Państwowe, znalazły się te dotyczące faktów i mitów o kleszczach, informacji o tym jak zbudować dom dla owadów, zalet drewna oraz wiele innych.

Dużą popularnością cieszyła się „Leśna Wróżka”, u której na podstawie horoskopu celtyckiego można było dowiedzieć się jakim jest się drzewem.

Każdy niezależnie od wieku, otrzymał sporą dawkę wiedzy leśnej i humoru.

                                                                                        Tekst: Katarzyna  Biedulska