Lista aktualności Lista aktualności

"Zielono mi"

„Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną” Kazimierz Wierzyński. Wyniki konkursu wykazały że uczestnicy konkursu nie są wcale zieloni w zakresie wiedzy ekologicznej a zielono im od zagadek i rebusów o tematyce przyrodniczej.

W dniu 27.11.2018 r., w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle, pod hasłem „Zielono mi” odbyła się XIII edycja Międzypowiatowego Konkursu Ekologicznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły położone na terenie powiatu ostrołęckiego i powiatów przyległych. Eliminacje zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych: Maluch, Junior, Żak i Senior.

Nadleśnictwo Myszyniec wraz z nadleśnictwami powiatu ostrołęckiego, tj.: Nadleśnictwem Parciaki i Nadleśnictwem Ostrołęka oraz Starostwem Powiatowym w Ostrołęce corocznie wspierają te edukacyjne przedsięwzięcie szkoły. Jesteśmy jednym z fundatorów nagród dla laureatów konkursu.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle za realizację działań rozwijających wiedzę i podnoszących świadomość młodego pokolenia z zakresu ochrony przyrody i środowiska.