Wydawca treści Wydawca treści

Nasze obiekty turystyczne

Obiekty turystyczne

Na terenie Nadleśnictwa Myszyniec znajdują się obiekty turystyczno - rekreacyjne.


W skład obiektów wchodzą:

  • ścieżki rowerowe (2 szt. x 16 KM) - Leśna ścieżka rowerowa w Wachu, Leśna ścieżka rowerowa "Jezioro Krusko"
  • Szlak turystyczny "Barci Kurpiowskich"
  • Ścieżka spacerowa nordic walking „Gośka”

Obiekty te przeznaczone są do czynnego użytkowania przez społeczeństwo. Pełnią też rolę edukacyjną, więcej informacji na temat w/w obiektów znajdą Państwo w zakładce Obiekty edukacyjne.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z "Regulaminem korzystania z infrastruktury edukacyjnej i turystycznej Nadleśnictwa Myszyniec".


Ścieżka spacerowa nordic walking „Gośka”

Przebiega lasami w miejscowości Łyse. Początek i koniec trasy ścieżki znajduje się na skrzyżowaniu dróg ulic Krupki – Kościelna.

Trasę oznaczono kierunkowskazami. Na ścieżce zlokalizowane są 2 przystanki z zamontowanymi urządzeniami, typu równoważnie, ławeczki, poręcze, drabinki i drążki do gimnastycznego wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, ramion i nóg. Ścieżka spacerowa nordic walking jest odpowiedzią na dzisiejsze trendy zdrowego i aktywnego wypoczynku w leśnej scenerii.

Na trasie znajdują się również ławki do odpoczynku. To doskonałe miejsce na wycieczki z rodziną. Zapraszamy do korzystania… Obcowanie z naturą od najmłodszych lato to najlepszy sposób na zaszczepienie w dzieciach wrażliwości i szacunku do przyrody.